4 Būdai sukurti tobulą virtuvės baldų apšvietimą

4 Būdai sukurti tobulą virtuvės baldų apšvietimą

Virtuvė labai svarbi ne tik gyvenamosios, tačiau ir komercinių patalpų, erdvė. Ji, kaip ir dera traukos centrui, apgaubia neformaliu jaukumu ir šiluma. Ne mažiau svarbu virtuvės baldų šviesa. Juk, net ir naujoje virtuvėje nesinorės gaminti, esant prietemai. Tačiau vakarai ilgėja, dienos trumpėja ir natūralios dienos šviesos nepakanka. Tad gyvybiškai svarbu tampa, virtuvėje, pasirūpinti keliais papildomais šviesos šaltiniais.

 

Vizualiniai efektai

Virtuvės baldai ir jų darbo zonos privalo būti apšviestos papildomai. Pasak dizainerių, įleidžiami bei pakabinami šviestuvai sukuria vizualinių efektų įspūdį. Galima į virtuvės baldų apšvietimą žvelgti kūrybiškai.

Jeigu apšvietimą įmontuosite stalo arba virtuvės baldų spintelių apačioje sukursite plaukiančios salos įspūdį. Jeigu šviestuvus pakabinsite spintelių šonuose ir atgręšite vienas į kitą, horizontalios linijos vizualiai prailgins virtuvės sieną. Erdvę vizualiai padidins šviestuvai nugręžti į sieną ar baldus. Tuo tarpu šviestuvai pakabinti virš spintelių gali erdvę sumažinti.

 virtuves baldu apsvietimas

Praktiški virtuves baldų sprendimai

Virtuvės baldai padailinti pakabinamais šviestuvais yra patogi alternatyva tradiciniam apstatymui, tačiau ją pasirinkus sudėtinga išvengti galimų šešėlių. Todėl ieškantiems universalesnio sprendimo dizaineriai pataria išdėstyti šviesos šaltinius pagal spinteles. Tokiu būdu papildomas apšvietimo įrenginys bus paslėptas, o taip pat išvengiama daug papildomų nepatogumų. Verta nepamiršti, kad kryptiniai šviestuvai gali suteikti daug laisvės ir lankstumo pojūtį.

Dizaineriai pataria į spinteles su stiklinėmis durelėmis šviestuvus įrengti spintelės viduje ir taip sukurti iš spintelių sieninio šviestuvo įspūdį.

 

Ekonomiškas virtuvės baldų pasirinkimas

Ne ką mažiau svarbu, už tinkamą šviestuvą, pasirinkti ekonomiškus sprendimus virtuvės baldų apšvietimui. Šio amžiaus stebuklas – Virtuvės baldai su LED šviestuvais arba juostelėmis. Pasirinkus juos galima tikėtis vos 8 – 10 W naudojamos elektros energijos. Palyginimui galime prisiminti, kuomet virtuvės baldai buvo puošiami šviestuvais, sunaudojančiais 50 W elektros energijos.

Taigi, LED šviestuvių arba juostelių pagalba didelė virtuvė su 14 – 15 šviestuvų išdėstytų pagal spinteles, sunaudoja vos 100-150 W elektros energijos.

 

Spalva

Virtuvėje norisi kuo natūralesnės šviesos. Todėl virtuvės baldai apšviesti mėlyna, žalia ar kitais atspalviais ne pats geriausias pasirinkimas. Jeigu nerimaujate dėl galimo atspalvio (atsispindėjusi šviesa dėl sienų ar baldų gali sukurti tam tikrą atspalvį) rinkitės šviestuvus, kurių spalvinė temperatūra yra maždaug 2700 kelvinų ir CRI ( org. Spalva Rendition indeksas) daugiau nei 90. Šių magiškų skaičių dėka galite pasirinkti šiltą ir patrauklę šviesos spalvą.

 

Svarbu:

  • Venkite pastatomų šviestuvų. Tai ne tik, kad nepraktiškas, tačiau ir erdvę labai apsunkinantis sprendimas.
  • Apšvietimo zonų skaičių skaičiuokite pagal spintelių skaičių.
  • Nepaisant papildomo apšvietimo šaltinių būtina nepamiršti vidury virtuvės pakabinti pagrindinį šviesos šaltinį.